Jak wygląda usługa profesjonalnego prania wykładzin?

Profesjonalne pranie wykładzin to świetne rozwiązanie, zarówno w przypadku biur czy obiektów użyteczności publicznej, jak i w przypadku domów prywatnych. Samodzielne pranie wykładziny z reguły przynosi rezultat odwrotny do zamierzonego. Brud jest wcierany jeszcze głębiej w runo lub co gorsza – zastosowane środki czyszczące okazują się szkodliwe dla danego typu włókien. Profesjonalne pranie wykładzin gwarantuje natomiast uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Jak wygląda taki proces i dlaczego warto zaufać w tej sprawie prawdziwym ekspertom?

Pranie wykładzin Warszawa – jak wygląda taki zabieg?

Wykładziny stają się coraz modniejszym sposobem na wykańczanie wnętrz. Można powiedzieć, że wracają do łask, gdyż od dłuższego czasu unikano ich w domach prywatnych właśnie ze względu na problemy związane z utrzymaniem czystości. Obecnie, profesjonalne pranie wykładzin w Warszawie można zlecić jednak firmie, która przyjedzie i na miejscu wypierze runo w sposób bezpieczny i skuteczny zarazem. Jak wygląda taki proces?

Pranie każdego typu wykładziny poprzedza jej dokładne odkurzenie. W runie – nawet regularnie odkurzanym – często znajdują się bowiem takie zanieczyszczenia suche, jak piasek, drobinki soli czy okruszki. Dla struktury wykładziny są to zabrudzenia działające jak papier ścierny pod butami użytkowników pomieszczeń. Przed przystąpieniem do szorowania wykładziny należy więc bardzo dokładnie usunąć je z runa. 

W dalszej kolejności firma zajmująca się praniem wykładzin dostosowuje metodę czyszczenia do stopnia zabrudzeń i potrzeb klienta. Jeśli powierzchnia podłogi musi zostać oddana do użytku natychmiast, stosuje się metodę czyszczenia na sucho, na przykład czyszczenie kapsułkowaniem lub pianą. Taki sposób prania wykładziny nie wymaga jej suszenia. Można więc czyścić podłoże nawet w godzinach pracy biura czy urzędu. 

Zdecydowanie skuteczniejsze i dokładniejsze są jednak metody związane z praniem na mokro. Najpopularniejsze z nich to:

  • szamponowanie, czyli wcieranie roztworu szamponu krystalizującego, a następnie odkurzanie wykładziny po jej wyschnięciu (trwa to do 24 godzin),
  • ekstrakcja, czyli spryskiwanie wykładziny środkiem czyszczącym i odsysanie go wraz z rozpuszczonym brudem (czas schnięcia to około 6 h).

Dlaczego warto zlecić profesjonalne pranie wykładzin w Warszawie?

Usługa profesjonalnego prania wykładzin uwzględnia dobranie odpowiedniej metody i środków czyszczących do rodzaju wykładziny, miejsca jej położenia i stopnia zabrudzenia. Fachowo wykonany zabieg nie uszkadza runa, nie prowadzi do wcierania brudu czy przemoczenia osnowy wykładziny. Jest więc skuteczny i bezpieczny. Trudno wyobrazić sobie, aby firmy samodzielnie zajmowały się czyszczeniem wykładzin w pomieszczeniach biurowych. Osoby prywatne niekiedy decydują się na takie rozwiązanie, jednak często skutkuje ono jedynie nadmiernym przemoczeniem podłoża i wtarciem brudu jeszcze głębiej we włókna. W najgorszym przypadku takie samodzielne pranie wykładziny może doprowadzić nawet do jej odbarwienia.

Podobne wpisy