Koszt wynajmu architekta wnętrz do mieszkania

W przypadku aranżacji wnętrz cena uzależniona jest od potrzeb klienta oraz wielkości mieszkania. Im bardziej kompleksowy pakiet, tym wnętrze może być droższe. Jeśli chodzi o powierzchnię, jest odwrotnie, im większa, tym niższa cena za metr gotowy do danej aranżacji. Większe mieszkanie to miejsce, w którym popisuje się projektant wnętrz, a także więcej miejsca do przechowywania. Z kolei dla profesjonalistów mniejsze mieszkania są bardziej problematyczne, ponieważ jest mniej możliwości tworzenia estetycznych i funkcjonalnych przestrzeni. Dlatego projektanci wnętrz sporządzają również cenniki w zależności od umeblowanej przestrzeni.

Konsultacje architekta wnętrz

Konsultacja projektowa zwykle przybiera formę spotkania twarzą w twarz lub przez komunikator internetowy. Polega na zrozumieniu problemów i potrzeb inwestora oraz dostarczeniu mu rozwiązań funkcjonalnych i materiałowych, które spełnią jego oczekiwania i mieszczą się w zakładanym budżecie. Niejednokrotnie inwestorzy, po konsultacjach i głębszej analizie problemu i możliwych rozwiązań, decydują się na zlecenie projektu koncepcyjnego lub kompleksowego. Dzieje się tak, ponieważ rozwiązanie niektórych problemów wydaje się łatwe. Niestety trudność i złożoność tego przedsięwzięcia narosły w uznaniu trudności i złożoności tego przedsięwzięcia po rozpoczęciu merytorycznego dialogu. Koszt pojedynczej konsultacji architekta wnętrz waha się średnio od 200 do 500 złotych.

Projekt koncepcyjny aranżacji wnętrz

Projekt koncepcyjny pokazuje cechy charakterystyczne budynku lub konkretnego wnętrza, wybór kształtu, koloru, wstępny dobór materiałów i wyposażenia. Efektem projektu koncepcyjnego jest ujęcie, widok 3d modelu oraz widok ogólny. Rozwiązania te przedstawiają główne założenia projektu, w tym układ funkcjonalny. W projekcie koncepcyjnym mieszkania nie uwzględnia się elementów technicznych i detali. Średni koszt projektu koncepcyjnego mieszkania wynosi od 80 do 150 złotych za metr kwadratowy. 

Projekt kompleksowy mieszkania

Projekt kompleksowy zawiera elementy projektu koncepcyjnego i oferuje więcej. Jednym z elementów kompleksowego projektowania jest stworzenie modelu 3D projektowanej przestrzeni, co ułatwia dyskusje na temat wnętrza projektu. Dzięki modelom 3D projektanci mogą tworzyć realistyczne wizualizacje, które pokazują, jak będzie wyglądać pomieszczenie . Oczywiście oprócz tego taki projekt obejmuje również dokumentację techniczną dla wykonawcy w postaci rysunków technicznych. Zawiera m.in. rysunki przedstawiające płytki i panele oraz projekty wszystkich budynków i ścian wykonanych z GK. Znajdują się tam również rysunki instalacji wod-kan, elektrycznych, a także mebli kuchennych, szaf i innych mebli, które będą wykonywane przez stolarzy. Ponadto, co dla nas najważniejsze, taki projekt zawiera bardzo szczegółowy kosztorys, dzięki czemu wiemy, jak przygotować się finansowo do projektu i czy musimy coś zmienić w projekcie, aby go budżetować.

Średni koszt projektu kompleksowego wynosi od 150 do 400 złotych za metr kwadratowy.

Podobne wpisy